Izba Komornicza we Wrocławiu, w związku z wydarzeniem, które miało miejsce 18.11.2022 roku w Łukowie i tragiczną śmiercią naszej Koleżanki, składa głębokie wyrazy współczucia Rodzinie zmarłej.

Jesteśmy ogromnie zasmuceni tym co się stało, żadne słowa nie są w stanie ukazać tego co teraz czujemy i żadne słowa nie przekażą skali dramatu.

Zginął Komornik, który wykonywał swoją pracę w sposób sumienny, najlepiej jak tylko to było możliwe. Ale zginął przede wszystkim człowiek, który pozostawił w żałobie rodzinę i przyjaciół.

Jednocześnie czujemy się zobowiązani i chcemy jednoznacznie przekazać, iż uznajemy za niedopuszczalne instrumentalne traktowanie tego co się stało, w tym w szczególności szerzenie na wszelkiego rodzaju forach nienawiści czy też pochwałę użycia przemocy i nawoływanie do jej stosowania.